28 listopada 2014

Czekolada z bakaliami na szybko

Uwielbiam czekoladę z dodatkami. 
W ciągu kilku minut możemy przygotować pyszną czekoladę według własnych upodobań. 
Używamy dowolnej bazy czekoladowej i dodajemy ulubione bakalie.  
Taką czekoladę można zapakować w przezroczyste opakowanie i podarować komuś w prezencie. Pomysł podpatrzony w książce "Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy".

14 listopada 2014

Ekspresowa domowa wędlina drobiowa z suszonymi pomidorami

Ekspresowa domowa wędlina drobiowa z suszonymi pomidorami
Dla urozmaicenia, zamiast sklepowej szynki polecam domową wędlinę z piersi kurczaka. Robi się ją bardzo szybko. Przepis pochodzi z książki "Kuchnia polska bez pszenicy".

11 listopada 2014

Pyszny sorbet owocowy w kilka minut

Zamiast kupować lody, warto zrobić je samemu w ciągu kilku minut. Warunek to mocny blender i mrożone owoce. Lody wychodzą puszyste, kremowe i rozpływają się w ustach.

9 listopada 2014

"Weganizm" K. Freston - recenzja książki

"Weganizm - schudnij, uzdrów ciało, zmień świat" Kathy Freston to pozycja, dzięki której może zmienić się nasz sposób patrzenia na jedzenie.
"Weganizm jest formą odżywiania, która odrzuca wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego – łącznie z nabiałem i jajkami.
Kathy Freston jest autorką wielu bestsellerów New York Timesa, skupiającą się na zdrowym życiu i świadomym odżywianiu. W swoich publikacjach zachęca do stworzenia bardziej pokojowego i przyjaznego świata wokół siebie. W tej książce przekazuje wyjątkowe informacje o jedzeniu, zdrowiu i środowisku."

5 listopada 2014

Koktajl czekoladowy z gryką

Nietypowy koktajl, który mimo dodatku kaszy gryczanej, zasmakował rodzinie. Dla tych, którzy obawiają się smaku kaszy - skutecznie ukrywa się w czekoladowym mleku. 
Trzeba tylko mieć dobry blender, żeby zmielić składniki na aksamitny koktajl (mój poprzedni koktajl z migdałami i truskawkami nie był dokładnie zmiksowany, ale teraz nie mam już takiego problemu). 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blogger Tips and TricksLatest Tips And TricksBlogger Tricks