Czy warto mieć w domu sokowirówkę? Jak najbardziej, tak. A jeśli sokowirówka posiada dodatkowo dwie inne funkcje (blendera i wyciskarki do cytrusów)? 3 x tak :). Zamiast wydawać pieniądze osobno na: sokowirówkę, wyciskarkę i blender, urządzenie Ultimate Juicer 3-w-1Russell Hobbs, pozwala się cieszyć każdym z nich.
Książka "Zdrowie zaczyna się od jedzenia" autorstwa Melissy i Dallasa Hartwigów, powstała z myślą o tych, którzy szukają zmiany w swoim sposobie odżywiania. "Jest to książka o stylu życia który może uratować Ci
życie.Na pewno nie jest to kolejna dieta, czy
opracowany zestaw ćwiczeń, nie zajdziesz w książce gotowej rozpiski na każdy dzień tygodnia ile czego zjeść i o której godzinie." Przyznaję, że po lekturze książki,dowiedziałam się nowych rzeczy, a sam program wydaje się nieco zaskakujący i kontrowersyjny.
Dla wielbicieli gulaszy polecam prostą wersję z mięsa wieprzowego. Ostatnio wypróbowałam przygotowanie gulaszu w wersji innej niż do tej pory - duszonego przez 10 godzin w wolnowarze Russell Hobbs. W tym czasie produkty są wolno podgrzewane w niższej temperaturze, tracą mniej wartości odżywczych, a urządzenie pobiera mniej prądu niż np. podczas przygotowania na elektrycznej płycie kuchennej.
Ostatnio to ulubiona forma podania fasolki w moim domu. Jest o wiele zdrowsza od tradycyjnej wersji (z masłem i bułką tartą). Przy okazji to idealny sposób serwowania fasolki dla osób nie tolerujących nabiału czy glutenu.
Upiec ciasto z jajkami i mąką pszenną to żadna filozofia. Za to lubię wyzwania i eksperymenty z wegańskimi odpowiednikami ciast: bez jajek, glutenu i tłuszczu. To również mój ukłon w stronę osób, które przez różnego rodzaju alergie nie mogą sobie pozwolić na zwykłe ciasta (jeśli nie masz alergii i chcesz otrzymać ciasto bardziej puszyste, użyj mąki pszennej).
Ogórki małosolne zapewne większość z Was lubi ;). Do tej pory robiłam małosolne na kranówce, w słoikach. Tym razem wypróbowałam ekspresowy przepis: w wersji na sucho, bez dodatku wody. Ogórki przygotowane w ten sposób są gotowe do jedzenia w nieco ponad dobę. Doskonałe np. na kempingu, na wyjazdach wakacyjnych. Są chrupiące, nie zmieniają koloru, jak tradycyjne małosolne. W smaku, według mnie, jednak odrobinę lepsze są zrobione w tradycyjny sposób. Ale musicie je sami zrobić, żeby mieć porównanie ;). Dajcie koniecznie znać, jak Wam smakowały.
Napój chia fresca (zwany iskiate), jest bardzo popularny w Meksyku oraz Ameryce Środkowej. Jest świetny szczególnie latem - zapewni nam dobre nawodnienie i przyspieszy metabolizm. Można przygotować go w butelce/bidonie i zabrać ze sobą do pracy czy szkoły.
Nasiona chia - właściwości
Nasiona chia są źródłem m.in.: błonnika, białka, witamin,
antyoksydantów, minerałów (wapnia, żelaza, potasu, fosforu, magnezu, cynku). Są również dobrym źródłem kwasów omega-3 i omega-6.
Woda kokosowa jest naturalnym izotonikiem, zawiera sporo potasu, a także sód i magnez.
Latem ważne jest odpowiednie nawodnienie. Nie wszystkie dzieci lubią pić przez
cały dzień samą wodę. Dlatego warto podać im też czasem coś innego, co ochłodzi i będzie również smakowało. Herbata owocowa jest bezkofeinowa, więc idealna dla dzieci. Po zaparzeniu ma piękny kolor i lekko słodkawy smak, więc nie trzeba jej dosładzać. To dobry pomysł np. na imprezę urodzinową dla dzieci. Każdy chętnie sięgnie po kolejną szklankę takiego
napoju. A dla dorosłych proponuję mrożoną zieloną herbatę, w wersji z truskawkami lub cytrusami.
Jakiś czas temu zamieściłam wpis z właściwościami wody alkalicznej wraz z recenzją jonizatora dzbankowego , którego cena zapewne była zaporowa dla wielu osób. Tym razem prezentuję o wiele tańsze rozwiązanie dla osób, które chcą pić alkaliczną wodę, ale nie chcą wydawać dużej kwoty na zakup jonizatora.
Prezentuję Wam dziś książkę "Kaszomaniak" Wandy Jackowskiej, w której główną rolę odgrywa kasza. Jak twierdzi autorka "Kasza nie musi być ani nudna, ani mdła. Kilka pomysłowych dań może zrewolucjonizować jej miejsce w Twojej kuchni. A warto, bo każdy rodzaj kaszy to inna moc błonnika, wartości odżywczych i niewielka liczba kalorii. Kasze są sycące, pożywne, niedrogie i smakowo bardzo różnorodne. Jeśli do gryczanej lub jęczmiennej dodamy sos i ulubione przyprawy, to uzyskamy iście królewskie danie. "