9 listopada 2014

"Weganizm" K. Freston - recenzja książki

"Weganizm - schudnij, uzdrów ciało, zmień świat" Kathy Freston to pozycja, dzięki której może zmienić się nasz sposób patrzenia na jedzenie.
"Weganizm jest formą odżywiania, która odrzuca wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego – łącznie z nabiałem i jajkami.
Kathy Freston jest autorką wielu bestsellerów New York Timesa, skupiającą się na zdrowym życiu i świadomym odżywianiu. W swoich publikacjach zachęca do stworzenia bardziej pokojowego i przyjaznego świata wokół siebie. W tej książce przekazuje wyjątkowe informacje o jedzeniu, zdrowiu i środowisku."

"To przewodnik o dokonywaniu wyboru - wyboru, który przynosi same korzyści. Poprzez stopniowe zmiany w kierunku pełnowartościowej, roślinnej diety, stracisz zbędne kilogramy, uwolnisz ciało od tak poważnych chorób jak rak, cukrzyca czy dolegliwości układu krążenia. Teraz i Ty też możesz zrobić coś dobrego dla siebie i świata."


Przeważnie nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób pożywienie zostało wyprodukowane, a zwierzęta na mięso - w jakich warunkach były hodowane. Po lekturze tej książki spojrzycie na swoje mięsne posiłki inaczej...
Dla osób, które nie mają zamiaru zrezygnować z mięsa, lektura książki otworzy oczy na to, ile cierpienia wyrządza człowiek w produkcji masowej zwierząt, aby móc zjeść kawałek mięsa. Cały rozdział poświęcony został szczegółowym informacjom, w jaki sposób traktowane są zwierzęta hodowlane, w jakich warunkach są trzymane i zmuszane do większej produkcji.
Książka jest zdecydowanie dla osób, które zastanawiają się nad przejściem na wegetarianizm lub weganizm.

Autorka zamieściła w książce również przydatne dodatki takie jak: lista zakupów, 3-tygodniowe menu, odpowiedzi na często zadawane pytania, historie osób, których zdrowie uległo poprawie po przejściu na weganizm oraz podsumowanie książki, które podpowiada nam, jak rozpocząć zmianę sposobu odżywiania.Książka z pewnością potrafi zachęcić do zmiany diety. Poznamy wiele pozytywnych wpływów tego sposobu odżywiania, nie tylko na nas samych, ale także na cały świat.

Małe rozczarowanie, że w książce, która promuje weganizm i namawia na zmianę odżywiania, autorka nie dołączyła ani jednego przepisu. A przecież można było zaproponować chociaż kilkanaście ciekawych przepisów, zachęcających do roślinnej kuchni...

Autor: Kathy Freston
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Oprawa: miękka
Cena katalogowa: 39,90 zł

Liczba stron: 321

Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Vital.

1 komentarz:

  1. nie znałam tego, dzięki za recenzję! :) skuszę się zaraz po dokończeniu książki "Dieta roślinna na codzień" Julieanny Hever (którą z resztą bardzo polecam od siebie, są przepisy, dużo merytorycznych faktów, bardzo rozbudowane rozdziały o wszystkich składnikach w pokarmach i parę zdrowych przepisów ;)) GO VEGAN!

    OdpowiedzUsuń

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).