29 lutego 2016

"Soki i koktajle świata" B. Pawlikowska - recenzja książki

"Soki i koktajle świata" B. Pawlikowska - recenzja książki
Niedawno na rynku ukazała się nowa książka znanej podróżniczki - Beaty Pawlikowskiej pt. "Soki i koktajle świata". Podczas swoich podróży Pani Beata odkryła, jak smaczne są lokalne owoce i warzywa, z których można przygotować świeże i zdrowe napoje.
Po powrocie z pierwszej wyprawy kupiła porządny mikser. A potem poznawała kolejne smaki w różnych zakątkach świata- w Kolumbii, Brazylii, Wenezueli, w Indiach, Tajlandii, Meksyku, na Sri Lance, na Kubie, w Tanzanii.
Inspirując się podróżami do egzotycznych krajów, przygotowała ponad 70 przepisów na soki i koktajle, które zamieściła w tej książce. 
Książka ilustrowana jest autorskimi zdjęciami Beaty Pawlikowskiej. Oprócz zdjęć prezentujących gotowe soki i koktajle, autorka zamieściła również zdjęcia z podróży oraz ciekawostki dotyczące zwyczajów i handlu owocami w tych krajach.
Przepisy na koktajle są różnorodne (z owoców, warzyw, mieszanek warzywno-owocowych). Są szybkie i bardzo proste do przygotowania, w większości 3 składnikowe. 
Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ja zaznaczyłam sobie do zrobienia z buraka i śliwki oraz czekoladowy z borówkami - mogą być ciekawe w smaku...

Autorka zauważa, że: "Wszystkie soki w kartonach i butelkach są sztuczne. Także te, które mają napisane na opakowaniu, że są 100%. Świeży, prawdziwy i zdrowy sok z owoców to taki, który osobiście przyrządzisz ze świeżych owoców i wypijesz w ciągu kilku godzin. A jeśli nie wypijesz, to się zepsuje. I tak powinno być!"

W Polsce owoce są najczęściej używane do ciast czy przetworów. Beata Pawlikowska zachęca do używania świeżych, lokalnych warzyw i owoców aby przygotowywać w domu własne, zdrowe koktajle.


Książka została wzbogacona o aplikację TAP2C (dzięki niej można skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych), dostępna jest również w wydaniu e-book.

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Format: 18 x 24,6 mm
Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
Cena: 39,90 zł

Dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki za przekazanie egzemplarza recenzenckiego :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).