25 kwietnia 2016

"Diet coaching" U. Mijakoska - recenzja książki

"Diet coaching" U. Mijakoska - recenzja książki
"Diet coaching" Urszuli Mijakoskiej to pierwsza polska książka o świadomym odżywianiu się."
To nie jest książka z jakąś gotową dietą, ale poradnik, który pomaga lepiej poznać siebie i swoje prawdziwe potrzeby żywieniowe.  
Autorka nie koncentruje się wyłącznie na utracie kilogramów. Przedstawia w książce sposób na zdrowy styl życia, wykorzystując przy tym techniki coachingu, aby na stałe zmienić nawyki żywieniowe.

Co obiecuje nam tekst na okładce książki? "Dzięki lekturze poradnika poznasz potrzeby własnego ciała, uświadomisz sobie dotychczasowe nawyki i błędy, stworzysz odpowiedni plan żywienia, tak aby jedzenie zaczęło być przyjemnością i nie kojarzyło się z ciągłymi wyrzeczeniami. Nauczysz się zarządzać emocjami (smutkiem, złością, nudą), które są częstą przyczyną objadania się. 
Uruchomisz wewnętrznego diet coacha i przełamiesz bariery w myśleniu o zdrowym jedzeniu, a dzięki temu wzrośnie twój poziom motywacji i pewności siebie. Nareszcie uwierzysz w siebie i swoje możliwości, wychodząc z błędnego koła kolejnych diet cud, których rezultatem jest co najwyżej efekt jo-jo."
Książka składa się z sześciu rozdziałów. Znajduje się w nich wiele wskazówek, m.in.: jak zmniejszyć apetyt na słodycze, jak diety proteinowe wpływają na zdrowie, jak radzić sobie ze stresem, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, jak właściwie przeżuwać jedzenie, jaki wpływ na organizm ma dieta nisko węglowodanowa oraz bezglutenowa, i wiele innych...

Książka może być pomocna dla osób, które wielokrotnie podejmowały bezskutecznie różne diety, jedzą pod wpływem stresu, nie kontrolują swojego jedzenia.
Motywuje do trwałej zmiany nawyków i zachowań, radzi, jak stworzyć plan odżywiania dopasowany do indywidualnych celów i potrzeb.
Książka uczy, jak odzyskać kontrolę nad sposobem odżywiania się, emocjami i własnym życiem. Może pomóc wziąć się w garść i zacząć świadomie spożywać posiłki, jak również świadomie je kończyć.  W książce zamieszczonych zostało kilkanaście stron z przepisami na zdrowe potrawy oraz słodkości bez nabiału i cukru. Niektóre, podobne potrawy już kiedyś robiłam (kotlety z kaszy gryczanej, chleb na zakwasie, koktajl owsiany, ciasto marchwiowe, ciasto owsiane, zupa z soczewicy, czy lody bananowe). Jest też kilka przepisów na potrawy z rybami czy warzywami, które warto zrobić.


Spis treści:Urszula Mijakoska – certyfikowany coach, superwizor coachingu, trener, dietetyk, twórca idei i programu diet coachingu, pierwszy diet coach w Polsce. Założyła Instytut Świadomego Rozwoju, w którym prowadzi kurs diet coachingu.

Liczba stron: 192

Format: 14,8 x 21
Wydawnictwo: Edgard  
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 34,90 zł

Dziękuję Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza do recenzji.

1 komentarz:

  1. Brzmi zachęcająco, jestem oporna na odchudzanie i brak mi motywacji. Dzięki za recenzję, poszukam książki w księgarni.

    OdpowiedzUsuń

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).