19 października 2016

"Metoda doktora Gersona" Ch. Gerson, B. Bishop - recenzja książki


"Metoda doktora Gersona" Ch. Gerson, B. Bishop - recenzja książki


Kolejna pozycja na rynku o walce z rakiem, którą miałam okazję do tej pory przeczytać, to "Metoda doktora Gersona", autorstwa Charlotte Gerson i Beaty Bishop.
Charlotte Gerson, to córka Maxa Gersona i założycielka Instytutu oraz kliniki Gersona. 
Do pracy nad książką zaprosiła swoją przyjaciółkę, Beatę Bishop, która wiele lat wcześniej sama wyleczyła się z raka, stosując Terapię Gersona, a następnie rozpoczęła działalność na rzecz innych pacjentów (m.in. założyła grupy wsparcia w Wielkiej Brytanii oraz ośrodek Gersona na Węgrzech).

"Doktor Max Gerson (1891-1956), genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu odkrył przyczyny powstawania raka, opisując je jako: zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym; postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych.
Dr Gerson określił raka jak chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych organów.
Na bazie swoich odkryć, po ponad 35-ciu latach klinicznych doświadczeń, opracował Terapię Gersona – wybitnie skuteczną, naturalną, niespecyficzną terapię antynowotworową, nakierowaną na usuwanie przyczyn, a nie skutków choroby."


Terapia znana jest głównie z ponad 30-to letnich sukcesów w walce z wieloma rodzajami raka, jednak równie dobrze radzi sobie z ponad 50 innymi przewlekłymi dolegliwościami, m.in.: cukrzycą, chorobami serca, chorobami reumatycznymi czy nadciśnieniem.
Mimo iż współczesna medycyna nazywa takie dolegliwości nieuleczalnymi chorobami cywilizacyjnymi, oferując jedynie objawowe leczenie.
Jest też kilka chorób, których nie da się wyleczyć tą metodą (mi.in. choroba Parkinsona, Alzheimera, stwardnienie zanikowe boczne, ...)


Książka stanowi szczegółowe kompendium wiedzy o leczeniu raka, przewodnik po teorii i praktyce Terapii Gersona, w którym autorki dzielą się swoimi kilkudziesięcioletnimi doświadczeniami w leczeniu raka i innych dolegliwości.
Napisana jest w taki sposób, iż może służyć jako podręcznik do samodzielnego prowadzenia terapii tym, którym trudno znaleźć lekarza przeszkolonego w Terapii Gersona.
Dostarcza poważnie chorym pacjentom wszystkich niezbędnych informacji, wraz ze sprawdzoną metodą leczenia, dając zarazem nadzieję na zdrową i szczęśliwą przyszłość.

Podzielona została na trzy części.

W części pierwszej autorki opisują negatywny wpływ na nasze zdrowie różnych dodatków żywnościowych (fluor, tłuszcze trans, alkohol, ...), szczepionek czy produktów (folia aluminiowa, płyn zmiękczający,...).
Znajdziemy też informacje na temat chorób cywilizacyjnych i opisy przypadków ich wyleczenia.
Autorki radzą również w jaki sposób wzmacniać nasz system immunologiczny.


Część druga to kompletny przewodnik po Terapii Gersona w praktyce. Czytelnik może zapoznać się krok po kroku z zasadami działania terapii.
Dowiadujemy się, jakie choroby mogą być skutecznie zwalczane (wraz z historiami wyleczonych pacjentów), czego wymaga każdy z poszczególnych etapów terapii, jaki jest rozkład dnia pacjenta i pełny program kuracji, jakie zabiegi powinno się przeprowadzać.
Poznamy zasady przygotowania potraw i soków, informacje na temat lewatyw oraz używania dodatkowych suplementów.
Znajdziemy tutaj również zabronione produkty spożywcze, przykładowy jadłospis oraz rozdział z pytaniami i odpowiedziami. 


Część trzecia zawiera informacje na temat badań laboratoryjnych wg Gersona, historie wyleczonych pacjentów oraz wiele prostych przepisów kulinarnych.
Spis treści:


Książka zawiera bardzo dużo interesujących faktów, informacji, których nie sposób wszystkich wymienić w recenzji. Nie da się na pewno też przyswoić wszystkiego przy pierwszym przeczytaniu. To na pewno lektura do częstego sięgania. 
Pomocna przede wszystkim osobom chorym, jak i tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego sposobu odżywiania, aby zapobiegać różnym chorobom i dolegliwościom.

Wydawnictwo: Vichara
Cena: 43,00 zł (w promocji 30,96 zł)
Liczba stron: 368
Oprawa: miękkaDziękuję za przesłaną książkę do recenzji z księgarni 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).