4 lipca 2016

Dzbanek Biocera alkalizujący wodę


zdj. jonizatory.eu
Jakiś czas temu zamieściłam wpis z właściwościami wody alkalicznej wraz z recenzją jonizatora dzbankowego , którego cena zapewne była zaporowa dla wielu osób. 
Tym razem prezentuję o wiele tańsze rozwiązanie dla osób, które chcą pić alkaliczną wodę, ale nie chcą wydawać dużej kwoty na zakup jonizatora.

"Antyoksydacyjny, alkalizujący dzbanek Biocera wytwarza wodę alkaliczną nie wykorzystując do tego procesu elektrolizy. Woda z tego urządzenia usuwa kwaśne toksyny, powodujące starzenie ciała i różne choroby. Dzięki piciu tej wody dbamy o zdrowie bez konieczności  sięgania po drogie i często mało skuteczne suplementy."

W zestawie z dzbankiem otrzymujemy również dwa wkłady filtrujące i jonizujące wodę.

Jak wyglądają etapy filtracji wody?
zdj. jonizatory.eu

Etap 1: Filtracja
Wkład wykorzystuje wysokiej jakości węgiel i inne minerały. Usuwają one chlor, przeciwdziałają namnażaniu bakterii, usuwają także metale ciężkie jak i inne zanieczyszczenia.

Etap 2: Alkalizacja
Wkład Biocera podnosi pH wody do 8,5 – 10,2;  wzbogaca wodę w magnez, potas, wapń i sód. Minerały w wodzie jonizowanej są lepiej przyswajalne przez organizm i wzmacniają go.

Etap 3: Antyoksydanty
Wkład jest wzbogacony o ujemne jony wodorowe, które obniżają ORP (od
-200 do -550), przez co uzyskiwane są cząsteczki wody o ujemnym ładunku, woda ta jest pełna antyoksydantów (które przeciwdziałają zniszczeniom wywołanym przez wolne rodniki, spowalniają proces starzenia oraz ułatwiają proces trawienia).

Etap 4: Woda o strukturze mikroklastrowej (woda heksagonalna)
Wkład Biocera zmienia strukturę wody tworząc małe, ukształtowane heksagonalnie cząsteczki wody. Małe cząsteczki wody efektywniej nawadniają organizm i są przez niego lepiej przyswajalne. 

Przez biliony lat woda miała właśnie taki układ, zanim została zanieczyszczona przez działalność człowieka. 

Etap 5: Pobudzanie.
Najwyższa jakość granulek ceramicznych Biocera


Przefiltrowanie całej wody z granatowej części dzbanka (1,15 litra) trwa ok. 12 minut
Dzbanek Biocera alkalizujący wodę - test produktu

Plusy:

+ Wkład filtrujący Biocera podnosi wartość pH filtrowanej wody do nawet 10,2 pH.

+ Obniża potencjał redoks (ORP) wody do -550.
Wartości pH i ORP zależne są od jakości użytej wody (kranowa, zmiękczona), od miejscowości, długości czasu kontaktu wody z filtrem oraz stopnia zużycia wkładu.
+ pH wody utrzymuje się nawet kilkanaście dni, a ORP maks. do 20-tu kilku godzin (jeśli nie zachodzą inne reakcje np. podnoszenie temperatury, dlatego należy przechowywać wodę w chłodnym i zacienionym miejscu lub lodówce).
+ Wkład filtrujący dodaje do wody alkaliczne minerały, takie jak potas, magnez i wapń.
+ Zmniejsza rozmiar klastrów cząsteczek wody, dzięki czemu jest ona łatwiej przyswajalna przez organizm.
+ Antyoksydacyjna woda alkaliczna neutralizuje wolne rodniki.
+ Żywotność filtra (zależy od jakości i składu wody) - filtr wystarcza na przefiltrowanie ok. 150 litrów wody (przy dziennym spożyciu 1,5 l. na ok. 3 miesiące, przy 2 l. - na 2,5 miesiąca).
Do dzbanka zalecana jest woda kranowa, nie powinno się stosować wody studziennej, jeśli ta nie była wcześniej poddana odpowiedniemu uzdatnieniu. 
+ Używając dzbanka, nie musimy kupować wody butelkowanej.
+ Dzbanek nie potrzebuje źródła zasilania (można zabrać go ze sobą na wyjazd, na działkę), jest poręczny i starannie wykonany (BPA Free).
+ Ilość wody do jednorazowego wykorzystania: 1,8 l. (całkowita pojemność dzbanka to 3,2 l.).
+ W pokrywie dzbanka jest ukryty licznik, na którym możemy ustawić kiedy należy wymienić wkład filtrujący.


+/- Cena wkładu filtrującego: 1 filtr Biocera kosztuje 80zł, czyli ok. 27 zł na miesiąc (przy użyciu 1,5 l. wody dziennie) lub ok. 32 zł/m-c (przy użyciu 2 l. wody). 
Zwykłe filtry (za ok.10-17 zł miesięcznie), faktycznie oczyszczają wodę, ale według mnie, warto dodać kilkanaście złotych więcej miesięcznie na lepszy filtr i pić wodę alkaliczną, o niskim ORP
Według przeprowadzonych przez firmę pomiarów, pH wody z popularnego dzbanka filtrującego dostępnego na rynku, jest niższe od zwykłej kranówki (poniżej 7 pH). 

Minusy:

- Cena dzbanka (wraz z 2 wkładami) to 360,00 zł - w porównaniu do popularnych dzbanków filtrujących, które kosztują ok. 40zł, to rzeczywiście sporo.
- Nie jest wykonany ze szkła (wodę najlepiej jest przechowywać w szklanych dzbankach)
- Dzbanek występuje tylko w jednym kolorze (granatowym), choć jeśli chcemy np. czarny czy zielony, na stronie sklepu Jonizatory.eu znajduje się inny, tańszy dzbanek alkalizujący AOK (za 245 zł), do którego filtr wystarcza na przefiltrowanie ok. 200 l. wody. 

W sklepie znajdziecie również jonizatory w formie termosu czy jonizatory powietrza.
Jeśli macie wątpliwości np. jaki jonizator będzie dla Waszego mieszkania odpowiedni, skontaktujcie się z firmą - otrzymacie fachową poradę.


Dla wszystkich czytelników, rabat 5% na zakupy w sklepie (wpisz kod zniżkowy: szybkiegotowanie przy podsumowaniu zamówienia).
6 komentarzy:

 1. Ciekawa wersja, warto wiedzieć ,że taki dzbanek istnieje ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za tę recenzję! Z nieba mi spadła. Szukałam takiego dzbanka od dłuższego czasu, bo na jonizator ten za ponad tysiąc złotych mnie nie stać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiolu, bardzo mi miło. Cieszę się, że recenzja była pomocna w poszukiwaniach dzbanka alkalicznego.

   Usuń
 3. Czy ten dzbanek ma jakąś szczególną budowę? Mam praktycznie nowy szklany dzban dali i zastanawiam się, czymoglabym kupić same filtry alkalizujace.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jolu, dzbanek ma zwykłą budowę. Jak widać na zdjęciu, filtr wygląda jak każdy inny. Nie próbowałam filtrów umieszczać w zwykłym dzbanku, ale wydaje mi się, że powinny pasować... Można napisać do sklepu z zapytaniem.

   Usuń

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).