25 października 2013

"28 dni do zdrowia" R. Esselstyn - recenzja książki

Masz za wysoki cholesterol, a dodatkowo chcesz schudnąć? Zapraszam do recenzji książki "28 dni do zdrowia. Jak obniżyć cholesterol i zgubić zbędne kilogramy", Ripa Esselstyna.
"Zaaprobowana przez lekarzy, prosta i efektywna dieta Strażaków z Teksasu jest odpowiednia dla wszystkich, którzy są gotowi na poprawę swojego stanu zdrowia i samopoczucia - bez konieczności stosowania radykalnych środków. To wszystko osiągniesz zaledwie w 4 tygodnie."
 
Rip Esselstyn to zawodowy sportowiec, który został strażakiem. Część jego kolegów ze Straży Pożarnej w Teksasie miała wysoki poziom cholesterolu (najwyższy wynik wynosił 344), dlatego Rip postanowił ułożyć specjalny program ratunkowy. Podstawą programu są rośliny, produkty pełnoziarniste, świeże owoce, strączki, orzechy i pestki.

 


Na początku książki znajduje się spis treści:W dalszych rozdziałach znajdziemy m.in.:


 • Informacje na temat badań przeprowadzonych przez różnych lekarzy na pacjentach chorych na cukrzycę, choroby serca, otyłość, chorobę alzcheimera, demencję, czy raka. Wyniki badań potwierdzają złagodzenie, a w niektórych przypadkach nawet powstrzymanie chorób, przy odpowiednim sposobie odżywiania.
 • Fakty na temat skuteczności zastosowanego programu Esselstyna przez 65 osobową grupę ochotników. Dzięki odpowiedniej diecie, wszyscy uczestnicy schudli (niektórzy ponad 9 kg), obniżyli poziom cholesterolu (do 196) i poprawili swój ogólny stan zdrowia.
 • Porady dotyczące odpowiedniego zaopatrzenia kuchni (w szafkach, lodówce, zamrażarce), które pomogą przygotować odżywcze i atrakcyjnie wyglądające potrawy.

 • Wskazówki ułatwiające jedzenie poza domem, podpowiedzi jak umiejętnie czytać etykiety, informacje na temat niektórych mitów na temat odżywiania.
 • Program treningowy, zainspirowany pracą strażaka, stworzony przez Esselstyna, który ma przyśpieszyć metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

 • Kilkadziesiąt prostych przepisów na różne dania. Przepisy nie posiadają zdjęć, a przedstawione dania wydają się być smacznie i sycące. Znajdziemy przepisy na dania kuchni teksańsko-meksykańskiej, m.in. naleśniki, kotlety, wrapy, burgery, pizzę oraz ciasteczka owsiane, czy placki. Na pewno niektóre z nich wypróbuję. Niestety nie ma spisu wszystkich potraw, które zostały zamieszczone w książce, przez to  odnalezienie danego przepisu jest utrudnione (jest tylko ogólny spis kategorii posiłków).

 •  W tabelkach zawarte są ważne informacje oraz ciekawostki. • Książka napisana prostym językiem i szybko się ją czyta.
  Polecam ją wszystkim, którzy mają podwyższony cholesterol oraz nadwagę. Przyda się również tym, którzy chcieliby złagodzić jakieś stany chorobowe, czy po prostu zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie poprzez zmianę diety.

  Cena: 34,90 zł
  Liczba stron: 224

  Format: 165 x 240
  Oprawa: miękka ze skrzydełkami

  Wydawnictwo: Galaktyka
  Data wydania: X.2013r. 

  http://www.galaktyka.com.pl/product,,607.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).