27 października 2013

"Ukryta prawda" T. Colin Campbell - recenzja książki

"Ukryta prawda. Rewolucyjna wiedza o żywieniu i zdrowiu" T. Colina Campbella to kolejna porcja informacji o tym, jak zawartość naszego talerza ma wpływ na nasze zdrowie.
» Dr T. Colin Campbell po sukcesie "Nowoczesnych zasad odżywiania", w swej kolejnej książce odpowiada na ważne pytanie: dlaczego większość z nas wciąż nie ma pojęcia o tym, że klucz do dobrego zdrowia i długiego życia trzyma w swoich rękach (na swoich talerzach)?. Poprzednia książka pokazała co powinniśmy jeść, "Ukryta prawda" odpowiada na pytanie: dlaczego? «

Książka dr T. Colina Campbella będzie kontrowersyjna zwłaszcza dla osób, które wierzą, że ich zdrowie zależy od ilości zażytych leków. Kluczem do zachowania i odzyskania dobrego zdrowia wcale nie są częste wizyty w aptekach, a nasze talerze.

Autor odkrywa przed czytelnikami mechanizmy, które rządzą współczesną medycyną i odpowiadają za tragiczny stan zdrowia zachodnich społeczeństw. Z książki tej dowiemy się, jaki jest związek pomiędzy suplementacją a polityką, interesami ekonomicznymi firm farmaceutycznych, spożywczych, czy działalnością mediów.

Prawdą ukrytą przez przemysł medyczny są dowody, które wskazują, że „odżywianie, a nie geny czy kancerogeny, odpowiada za rozwój raka”. 
"Doktor T. Colin Campbell odważnie demaskuje błędy, mniej lub bardziej świadomie, popełniane przez świat nauki. Zamiast propagować ograniczenie w diecie ilości białka zwierzęcego, które sprzyja nowotworom, medycyna skupia się jedynie na tym już zgromadzonym w organizmach pacjentów białku nowotworowym. Lekarze i naukowcy zapominają o roli równowagi w organizmie człowieka, której brak odpowiada za choroby cywilizacyjne, a zajmują się wymyślaniem nowych leków objawowych. Niestety w większości przypadków leki jedynie łagodzą objawy, zaś faktycznej choroby w ogóle nie leczą. Koncernom farmaceutycznym wcale nie zależy na naszym zdrowiu, bo przestałyby zarabiać..."

Poniżej dwa wykresy przestawiające porównanie idealnego systemu opieki zdrowotnej z rzeczywistym:


 

 
"


""Ukryta prawda" jest kluczem do zrozumienia, w jaki sposób możemy zapewnić sobie lepsze zdrowie. Dzięki książce można przekonać się, że warto zmienić choć trochę sposób odżywiania. 
Książka napisana jest dosyć trudnym językiem. Na pewno nie jest to lekka lektura na jeden wieczór. Czytając ją można się łatwo zniechęcić, ponieważ zawiera mnóstwo medycznych określeń i zwrotów. Nie mniej jednak, otwiera nam oczy na pewne sprawy...


Spis treści:
 
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Galaktyka
Liczba stron: 336
Format: 165 x 240
Oprawa: miękka
Data wydania: 14.10.2013r.

http://www.galaktyka.com.pl/product,,606.html

4 komentarze:

 1. "Nowoczesne zasady odżywiania" rzeczywiście świetna książka, jedyny minus to szczegółowe opisywanie wielu przeprowadzanych badań-ale pewnie dzięki temu jest wiarygodna. Z tego co piszesz w "Ukrytej prawdzie" jest więcej wskazówek żywieniowych bardziej szczegółowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie więcej wskazówek żywieniowych, ale bardziej otwiera oczy na temat działania wielkich koncernów farmaceutycznych, czy zakładów produkcyjnych. Na pierwszym miejscu nie jest wyleczenie chorych, a sprzedaż suplementów. Lekarze i naukowcy, zamiast propagować inną dietę, leczą jedynie skutki, proponując pacjentom kolejne specyfiki...

   Usuń
 2. Fajnie, że ktoś o tym pisze bo w innym przypadku do końca życia wierzylibyśmy, że najlepsze co możemy dać dzieciom do jedzenia to danonki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przeczytam. Czytałem Nowoczesne zasady i mocno trafiła do mnie ta pozycja. Ciekaw jestem jak będzie przy tej książce. Szkoda, że nie ma w formie e-wydania tej książki.

  OdpowiedzUsuń

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).