6 marca 2015

Atelier Intermarché i kuchnia Michela Rotha

Dzięki zaproszeniu Intermarché, miałam okazję uczestniczyć w uroczystej kolacji, podczas której wyjątkowe dania serwował szef kuchni francuskiej - Michel Roth. To były szef restauracji prestiżowego hotelu Ritz w Paryżu, a także posiadacz gwiazdek Michelin i zdobywca nagrody Bocuse d’Or.
Kolacja odbyła się 27.02.2015 w Hotelu Hilton w Warszawie i tym samym zainaugurowała nowy projekt kulinarny Grupy Muszkieterów - Atelier Intermarché*. 

Podczas kolacji szef kuchni przygotował dla gości menu:

Kostka wyciśniętej wątróbki foie gras z wędzonym łososiem i pianką z limonki.
Duszony sandacz z cebulą, flammekueche z burakami, przecier koperkowy oraz krem z ogórków.

Przybrana boczkiem kura bażanta, zapiekane udka i czerwona kapusta.
Talerz wybornych serów.
 
Aksamitny sernik ze skórką i musem z cytrusów.
Wszystkie dania były bardzo smaczne, a najbardziej zasmakowało mi ciekawe połączenie wątróbki z łososiem.

Do każdego dania serwowane było inne wino, za każdym razem krótko scharakteryzowane przez Tomasza Prange-Barczyńskiego, redaktora naczelnego czasopisma Wino.

W kolacji udział wzięło około 300 osób, w tym najwięksi szefowie kuchni w Polsce, m.in. Wojciech Modest Amaro, Magda Gessler, Michel Moran, Robert Sowa, Grzegorz Łapanowski, Tomasz Jakubiak. Pojawili się również krytycy kulinarni, właściciele hoteli i restauracji, celebryci, finaliści kulinarnych reality show, blogerzy kulinarni i miłośnicy dobrego gotowania.
zdj. Intermarché
zdj. Intermarché


Spotkanie prowadził Olivier Janiak. Na koniec muzyczne doznania zapewniła nam Aga Zaryan wraz z zespołem jazzowym.

*Za pośrednictwem Atelier Intermarché pasjonaci sztuki kulinarnej będą mogli na nowo odkryć polskie dania. Projekt jest odpowiedzią na chęć eksperymentowania i zabawy gotowaniem, które coraz widoczniej ujawniają się w kuchniach polskich domów.
Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, Michel Roth, jeden z najlepszych kucharzy na świecie, będzie miał przyjemność zaprezentować świeże podejście do kilkudziesięciu polskich dań. Znajdą się na niej unikatowe receptury, opracowane i wypróbowane przez samego mistrza, a także filmy wideo, inspiracje i wskazówki dotyczące etykiety przy stole oraz doboru wina. 

Ambasadorem projektu, a zarazem autorem potraw stanowiących połączenie polskich smaków z wyraźnym francuskim akcentem, jest Michel Roth.
Jak sam mówi: „To dla mnie wielki zaszczyt móc uczestniczyć w tak fascynującym przedsięwzięciu... Zadbałem w szczególności o to, by znaleźć harmonię między kulinarną wiedzą francuską i tradycyjnymi polskimi potrawami, tak by zaprezentować Państwu talerze pełne przeróżnych smaków. To dania o istotnym dla mnie znaczeniu, gdyż przypominają mi dzieciństwo i Lotaryngię, gdzie kuchnia zbliżona jest do tego, co spotykam w Polsce”.

Wyjątkowe przepisy oraz szczegóły dotyczące projektu Atelier Intermarché znaleźć można na stronie atelier.intermarche.pl.

Pragnę gorąco podziękować Intermarché za możliwość wzięcia udziału w tym niezapomnianym wydarzeniu.


1 komentarz:

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).