9 maja 2015

"Głodni zmiany" J. Colquhoun, L. T. Bosch - recenzja książki

"Głodni zmiany" J. Colquhoun, L. T. Bosch - recenzja książki
"Głodni zmiany", z podtytułem: Zrezygnuj z diety, zapanuj nad głodem i jedz, ciesząc się długim życiem w dobrym zdrowiu, autorstwa Jamesa Colquhouna oraz Laurentina ten Boscha*, to kolejna pozycja na rynku książek dotycząca zdrowego odżywiania.
Według autorów zdrowie jest naszym naturalnym stanem i jest ono w naszych rękach. Zadbamy o nie, jeżeli oczyścimy organizm, usuwając „śmieci” ze swojego jadłospisu, a wybierając te, które są korzystne dla organizmu.
W książce znajdziemy interesujące historie osób, które były chore i miały nadwagę, zmieniając sposób odżywiania zmieniły swoje samopoczucie i stan fizyczny. 

"Głodni zmiany pomoże ci zwiększyć poziom energii, wzmocni twoje ciało i sprawi, że każdego dnia do końca życia będziesz wyglądać lepiej i czuć się znakomicie."

W książce znajdziemy:

• Prawdę o dietach oraz produktach bezcukrowych i beztłuszczowych. O tym, jaką politykę stosują wielkie koncerny, faszerując swoje produkty uzależniającymi składnikami i w jaki sposób reklamują swoje produkty.


• Odpowiedź na pytanie dlaczego popularne diety nie działają.


• Podpowiedź jak czytać etykiety i jakich dodatków do jedzenia unikać. Obszerną ilość informacji o produktach, które są dla nas szkodliwe oraz o tzw. superfoods - produktów wyjątkowo korzystnych dla zdrowia.


• Informacje na temat wpływu stresu na nasz organizm.


Reguły  poruszania się po supermarkecie – co kupować i czego unikać.
• Sposoby na nadmierne łaknienie i uzależnienie od jedzenia. 
• Najefektywniejsze metody detoksykacji i oczyszczania organizmu, wraz z listą zakupów i menu na 3 dni.
Ponad 100 przepisów na zdrowe, bogate w składniki odżywcze śniadania, obiady, kolacje, przekąski i desery.

 
Spis treści:
Książka zawiera dużo cennych informacji z dziedziny odżywiania. Dla kogoś, kto interesuje się zdrowym odżywianiem, wiele z nich to tylko przypomnienie. 
Jednak dla kogoś, kto jest początkujący w tej dziedzinie i niewiele wie na temat produktów spożywczych, ich wpływu na zdrowie, czy sposobów na polepszenie zdrowia przez odpowiednie odżywianie, "Głodni zmiany" może być bardzo dobrym źródłem informacji. 
Przydatne na pewno będzie ponad 100 przepisów z pomysłami na zdrowsze posiłki.

Wydawnictwo: Laurum
Liczba stron: 220
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Cena: 34,90

Dziękuję Wydawnictwu Laurum za przekazanie książki do recenzji.

2 komentarze:

  1. Nic nam nie szkodzi bardziej niż lekkie, bez cukrowe i tzw produkty zero. Takie produkty to jeden wielki śmietnik z tablicą Mendelejewa .

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się ciekawa, dla mnie szczególnie interesujące o koncernach i poruszaniu się w supermarkecie.

    OdpowiedzUsuń

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).