11 grudnia 2014

"Szkoła na widelcu. Najlepsze przepisy dla całej rodziny" G. Łapanowski, M. Sobczak - recenzja książki

Szkoła na widelcu. Najlepsze przepisy dla całej rodziny" G. Łapanowski, M. Sobczak - recenzja książki

"Szkoła na widelcu. Najlepsze przepisy dla całej rodziny" Grzegorza Łapanowskiego i Mai Sobczak to książka dla każdego, kto gotuje dla siebie i rodziny oraz dba o zdrowie. 
"To książka książka pełna miłości, pasji i dobrego jedzenia, książka dla osób świadomie wybierających zdrowe zasady odżywiania. To początek przygody ze zdrowym i kreatywnym spojrzeniem na to, co na talerzu czy w torbie na zakupy". 


Dzięki książce zrozumiemy na czym polega i dlaczego tak ważne jest zdrowe odżywianie całej rodziny. Będziemy mieć pewność, że każdy wybrany z książki przepis jest wartościowy.W pierwszej części znajdziemy zaskakująco długi (jak na książkę kulinarną) poradnik, zajmujący ok. 50 stron, dotyczący m.in. mądrych zakupów, wpływu jedzenia na nasze zdrowie czy zasad prawidłowego odżywiania.  

Druga część książki to zbiór sprawdzonych przepisów, opartych na ogólnodostępnych i zdrowych produktach. Przepisy są ciekawe, zdrowe i łatwe w przygotowaniu, część z nich znałam już wcześniej, ale kilka z nich to dla mnie nowości (np. tabuleh z pęczaku, tofu z pomidorami i szpinakiem, bataty z orzechami). Zdjęcia zamieszczone w książce są piękne i apetyczne.
Przepisy podzielone zostały na 5 rozdziałów: śniadania, II śniadania, obiady, kolacje oraz przekąski i desery - dzięki czemu możemy szybko znaleźć to, co nas interesuje.
Książka na pewno przydatna jest dla rodziców, którzy dbają o to, jak odżywiają się ich dzieci.
Autorami książki są: Grzegorz Łapanowski - kucharz, założyciel i prezes Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzący i juror w Programie Top Chef, miłośnik świeżej, sezonowej i lokalnej żywności oraz Maia Sobczak - propagatorka zdrowego stylu życia i wspierającej, naturalnej diety, wegetarianka, mama blond urwisa, psycholog, terapeuta wg TMC i Ayurvedy, autorka bloga qmamkasze.pl.
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 224
Format: 240x165mm
Okładka: twarda
Cena: 34,90 zł

Książkę do recenzji przekazało Wydawnictwo Publicat. 

1 komentarz:

  1. Szukałem tego w pobliskiej księgarni ale nie mogłem znaleźć. Trzeba będzie chyba poszukać gdzieś w internecie...

    OdpowiedzUsuń

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).