5 września 2014

"Dieta 50:50" K. Varady, B. Gottlieb - recenzja książki

Na rynku wydawniczym niebawem ukaże się kolejny poradnik dotyczący odchudzania: "Dieta 50:50", której autorami są: dr Krista Varady i Bill Gottlieb.
"Oto rewolucyjna, udowodniona naukowo i prosta w stosowaniu dieta, która bazuje na przełomowych badaniach prowadzonych nad odżywianiem naprzemiennym, zainicjowanych przez autorkę książki - dr Kristę Varady (dietetyczkę, która stosując dietę 50:50, zgubiła aż 20 kilogramów i utrzymała ten efekt)."
"Wszystkie inne znane diety polegają najczęściej na powstrzymywaniu się od spożywania określonych grup składników pokarmowych. Przestrzeganie tego typu reguł prowadzi do pojawienia się frustracji i głębokiego rozczarowania."



"Dieta 50:50 jest zupełnie inna: obejmuje ona tylko jedną, ale bardzo ważną, zasadę, która brzmi następująco: spożywaj 500 kalorii w dniu obowiązywania diety (Dzień Diety, tzw. faza postu) i jadaj wszystko to, czego pragniesz, w dowolnych ilościach następnego dnia (Dzień Ucztowania). 
Nie musisz liczyć kalorii. Nie musisz odczuwać wyrzutów sumienia z powodu zjedzonego batonika. Nie musisz ograniczać ilości spożywanego pokarmu ani przyrządzać skomplikowanych dań z trudno dostępnych produktów. Co drugi dzień możesz jeść wszystko, czego tylko zapragniesz. "


Na samym początku znajduje się spis treści:


Znajdziemy kilka wskazówek przydatnych podczas przeprowadzania diety oraz metody łagodzenia głodu.


W książce znajdziemy także kilkadziesiąt przepisów kulinarnych na sycące dania. Niestety zabrakło spisu wszystkich potraw zawartych w książce.



Na zachętę, znajdują się również opisy osób, którym się udało schudnąć stosując tę dietę.


"To bardzo skuteczny program, łączący aspekty żywieniowe i ćwiczenia fizyczne, prowadzące do szybkiego spalania zbędnej tkanki tłuszczowej, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki oraz wzmocnienia serca."
Autorzy zachęcają do aktywności fizycznej, która przyspieszy spadek kilogramów. Obiecują też, że dzięki lekturze książki odkryjemy sekret błyskawicznej i trwałej utraty zbędnej masy ciała bez efektu jo-jo.  
Być może jest to do uzyskania, ponieważ po zakończeniu diety, 3 dni w tygodniu, trzeba jeszcze stosować dietę 1000 kcal.

"Poznaj dietę, która przynosi zadowolenie i daje poczucie ogromnej satysfakcji." 
Słowo dieta i zadowolenie jakoś nie pasują mi razem ;). A dodatkowo, jak dla mnie, nie do wyobrażenia jest spożywać tylko 500 kcal w ciągu dnia. Nie stosuję diet i jestem osobiście im przeciwna. Jednak wiem, że znajdą się osoby, które będą chciały wypróbować na sobie kolejną w życiu dietę, dlatego właśnie recenzuję tę pozycję. 
Jeśli ktoś się zdecyduje na tę dietę - niech koniecznie się z nami podzieli efektami, a po jakimś czasie od jej zakończenia - stanem wagi.

Książka będzie dostępna w księgarniach od 6 października 2014 r.

Wydawnictwo: Vivante
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Stron: 224
Cena: 34.90 zł

1 komentarz:

  1. Zaczęłam przygodę ze zdrowym trybem życia 11 dni temu i dzisiaj przypadkowo natknęłam się na artykuł o tej diecie w magazynie SHAPE:) Przeznaczenie?:)) Muszę kupić książkę:)

    Zapraszam do siebie: polishgirlon.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).