19 maja 2013

Herbaty liściaste Tea Club

Dawno nie pisałam nic o herbacie, a przecież pijam ją codziennie (po kilka filiżanek) i nie wyobrażam sobie bez niej dnia. 
Co jakiś czas kupuję nowe smaki. Niesamowite, że piłam już tyle rożnych rodzajów herbat, a wciąż bywam zaskakiwana smakiem i aromatem...

Dzięki uprzejmości Firmy Brzezicki miałam okazję w ostatnim czasie degustować aż kilkanaście nowych smaków herbaty Tea Club. Jestem niesamowicie zaskoczona jakością i ilością otrzymanej herbaty, za co serdecznie firmie dziękuję:).

Firma Brzezicki od 1990 roku zajmuje się importem i dystrybucją wysokogatunkowych herbat, które sprzedawane są w specjalistycznych sklepach na terenie całej Polski (m.in. w sieci sklepów Five Oclock).
Jak czytamy na stronie internetowej "Naszym celem jest uświadomienie rodzimym konsumentom, jak bogata i interesująca jest tradycja picia najstarszego napoju świata - herbaty. W naszej ofercie znajdziecie Państwo herbaty z najlepszych plantacji, wyszukane kompozycje smakowe z mnóstwem dodatków.
Blisko 300 gatunków herbat gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie."

Wszystkich amatorów dobrych naparów, porcelany, ciekawych dodatków zachęcam do zapoznania się z ofertą i odwiedzenia sklepu internetowego www.sklep.teaclub.pl.
Znajdziecie tam niesamowity wybór herbat: czarne, zielone, białe (klasyczne i aromatyzowane), czerwone, owocowe, ziołowe (mate, rooibos, mieszanki ziół), herbaty konfekcjonowane (doypack, herbaty w piramidkach, tea club exclusive). 
Oprócz tego akcesoria (cukiernice i mleczarki, dzbanki,czarki,filiżanki, kubki, podgrzewacze, puszki, talerze, zaparzacze, zestawy, materiały eksploatacyjne), kawy (klasyczne i aromatyzowane), dodatki do herbaty i kawy (syropy, konfitury, kandyzy i cukry, ciastka).


Wszystkie herbaty sprzedawane są odbiorcom hurtowym, ale cały asortyment sprzedawany jest również za pośrednictwem sklepu internetowego - wówczas herbaty są pakowane w takie czerwone torebki. 

Torebki spięte są klipsami, a z tyłu posiadają informację o składzie, kraju pochodzenia, wadze i dacie przydatności.
Opakowanie: 50g
Cena: od 7,50 zł 
 
Trzydzieści herbat (spośród wspomnianych trzystu) można nabyć w sklepie internetowym - w opakowaniach typu "doypack" z praktyczną struną.
Dodatkowo seria ta, w większości przypadków, ma bardziej atrakcyjną cenę od herbat sprzedawanych w torebeczkach.

Z tyłu opakowania znajdziemy informacje takie same jak na czerwonych opakowaniach, ale dodatkowo mamy podpowiedź jaką temperaturą wody zalewać dany rodzaj herbaty oraz jak długo ją parzyć.
Opakowanie: 50-100 g (lub większe)
Cena: od 15 zł za 100 g

Według mnie opakowania "doypack" są bardziej wygodne (szybciej zamykamy torebkę strunową niż tę z klipsem).
Moje uwagi: Szkoda, że w obydwu rodzajach torebeczek nie ma chociażby przezroczystego okienka, aby podziwiać pięknie prezentujące się susze. 
 

Ale to jeszcze nie wszystko. Firma swoje najciekawsze kompozycje zamknęła w piramidki "Tea club exclusive" - to dokładnie te same herbaty, które sprzedawane są „na wagę”, jedynie asortyment jest zawężony do kilkudziesięciu.  

Opakowanie jest bardzo eleganckie, świetnie nadaje się na prezent. Pudełko po rozpakowaniu z folii rozsuwa się. Odrywamy wąski pasek i mamy łatwy dostęp do torebeczek z herbatą. W pojedynczej piramidce znajdują się cząstki owoców, płatki kwiatów i całe liście herbaty.  

Na spodzie opakowania znajdziemy podstawowe informacje o herbacie, z boku podpowiedź jak parzyć dany rodzaj herbaty.


Chciałabym, aby w przyszłości herbaty liściaste w torebeczkach były dostępne w każdym sklepie. Jak dla mnie to genialne rozwiązanie! Koniec z problemem fusów i zaparzaczy:)
W opakowaniu: 20 szt. po 2,5 g
Cena: od 10 zł.

A w kolejnym wpisie podzielę się z Wami moimi wrażeniami z degustacji herbat.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).