28 września 2012

Herbata ekspresowa T-stick

W ramach współpracy z firmą Solperis, właścicielem sklepu "Herbatka u Tadka", otrzymałam kolejne produkty do przetestowania: 

kubek dwuściankowy wraz z zestawem herbat ekspresowych T-stick Earl grey i Black tea. 
 
Od 2012r. firma Solperis została wyłącznym dystrybutorem herbat Royal T-Stick  w Polsce. Na stronie sklepu internetowego możemy przeczytać: 
"Witamy w świecie Royal T-Stick: zupełnie nowym sposobie parzenia herbaty, który nigdy nie był tak prosty. Royal T-Stick doskonale sprawdza się w domu, biurze, restauracji, ale też podczas wycieczki czy na campingu a przy tym jest niezwykle nowoczesny i elegancki. Nigdy więcej kłopotów z kapiącą saszetką, nigdy więcej plam na obrusie."
 
Opakowania z herbatą ekspresową z serii "Royal T-stick collection" z serii High Tea to 2, 15 lub 30  tubek wypełnionych aromatyczną herbatą zapakowane w ozdobny kartonik. Można również zakupić większe opakowania (100 szt.) w drewnianych pudełkach. Istnieje również osobna linia skierowana dla gastronomii.
Do wyboru mamy herbaty w smakach: earl grey, czarna, owoce leśne, owocowy mix i rooibos.  
Opakowanie: 30 szt.
Waga tubki: 1,9 g
Czas parzenia: 3-5 min.
Cena: 16,49 zł/op.
Opinia: Gdy nie mamy czasu na parzenie herbat kwitnących, pozostają nam herbaty ekspresowe, które możemy zaparzyć w kilka minut.
Po raz pierwszy spotkałam się z herbatami tego typu. Muszę przyznać, że to bardzo pomysłowa forma. Herbata zamknięta jest w podłużnych, dziurkowanych tubkach. Nie potrzebujemy łyżeczki do zamieszania, ponieważ tubka herbaty doskonale ją zastępuje. Herbata w takiej formie to dobry pomysł np. do pracy, na garden party, na wycieczki czy do restauracji. To elegancka i jednocześnie zaskakująca forma parzenia herbaty. Zdecydowanie polecam.
Obie wypróbowane przeze mnie herbaty T-stick (Earl grey i Black tea) są smaczne i aromatyczne. Aby uzyskać najlepszy smak polecam zalewać je mniejszą ilością wody w standardowej szklance (w przeciwnym razie mogą wyjść za słabe) lub zaparzać je - w idealnie do tego pasującym - kubku dwuściankowym o pojemności 200ml.

Kubek dwuściankowy
Posiada podwójne ścianki stanowiące dodatkową termoizolację. Dzięki temu wyjątkowemu systemowi herbata wewnątrz kubka pozostaje ciepła, podczas gdy jego zewnętrzne ścianki pozostają przyjemnie chłodne. Stosując ten unikalny system można cieszyć się gorącą herbatą bez konieczności ciągłego podgrzewania i parzenia dłoni. Nowoczesne wzornictwo, doskonałe wykonanie.
Pojemność: 200 ml
Cena: 21,99 zł
Opinia: Moje pierwsze wrażenie: kubek jest zaskakująco lekki mimo, że jest wykonany ze szkła. Rzeczywiście po nalaniu wrzątku można trzymać kubek w dłoniach, nie czuć gorąca, a jedynie ciepło. Trzeba przyznać, że to bardzo interesujące rozwiązanie. Kubek z podwójnym dnem przyda się np. na posiłki na tarasie - możemy cieszyć się ciepłą herbata dłużej. To także dobry wybór dla zabieganych, którzy w pracy nie maja czasu aby wypić herbatę. Pijąc z tego kubka jest szansa, że po dłuższym czasie od zaparzenia będą mogli wypić ciepłą herbatę, a nie (jak zazwyczaj) zimną. Ciekawy pomysł na prezent! Kubek jak najbardziej polecam. Jedynym minusem dla mnie jest trochę za mała pojemność (200ml) ale to już kwestia przyzwyczajenia, jak często i w jakiej ilości lubimy pić herbatę w ciągu dnia;).

Jestem niezmiernie zadowolona ze wszystkich otrzymanych produktów. Dziękuję bardzo właścicielce firmy Solperis za możliwość testowania interesujących i funkcjonalnych akcesoriów oraz smacznych herbat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).