17 sierpnia 2012

Wino bezalkoholowe


WinaBezalkoholowe.pl to sklep oferujący wysokiej jakości wina poddane procesowi dealkoholizacji. Jest to opatentowana metoda, która pozwala wyeliminować z tradycyjnego wina alkohol wraz z jego niekorzystnymi właściwościami, zachowując jednocześnie wszystkie pozostałe cechy trunku, w szczególności jego smak i aromat.
 Dzięki temu wina takie mogą być spożywane przez wszystkich, którzy cenią sobie kulturę wina, a chcą unikać alkoholu (żadne z oferowanych w sklepie win nie zawiera więcej niż 0,4% alkoholu, czyli mniej niż np. kefiry, soki owocowe czy chleb razowy). 
Dodatkowo, eliminacja alkoholu obniża kaloryczność wina o ok. 70%, zmniejsza indeks glikemiczny, wpływa korzystnie na układ nerwowy, mięśniowy oraz przeciwdziała starzeniu się komórek.  

Wina bezalkoholowe posiadają przy tym wszystkie pozostałe cechy tradycyjnego wina: jest bogate w polifenole (przeciwutleniacze) a spożywane do posiłku doskonale wspomaga procesy trawienia.
Sklep prowadzi sprzedaż wyłącznie wysyłkową na stronie internetowej www.winabezalkoholowe.pl. Ceny win wahają się w granicach od 19,90 zł do 36,90 zł. Lady in White to białe półwytrawne bezalkoholowe wino musujące. Powstało na bazie mieszanki nadreńskich szczepów Muller-Thurgu i Kerner z dodatkiem hiszpańskiego szczepu Airen. W efekcie tego połączenia powstało bardzo eleganckie wino musujące o świeżym owocowym aromacie. Doskonale sprawdzi się w upalne dni jako aperitif, świetnie pasuje do owocowych sałatek.
Rodzaj wina: białe półwytrawne musujące
Węglowodany: 3,9 g / 100 ml
Kalorie: 70 kJ (17 kcal) / 100 ml
Zawartość alkoholu: 0,22%
Pojemność: 750 ml
Kraj pochodzenia wina: Niemcy
Miejsce dealkoholizacji: Niemcy (Koblencja)
Temperatura podania: 6-8 °C
Cena:                               33,90 zł

Opinia
Ze względu na to, że jest to wino musujące będę je porównywać z tego typu winami (choć na ogół pijam tradycyjne wina). Zapach ma delikatny, w smaku kwaskowate i lekko owocowe. Wino półwytrawne, więc idealnie pasuje do obiadu czy przekąsek.  
Największym plusem dla mnie jest to, że po spożyciu nawet bardzo dużej ilości można prowadzić samochód. Mały minus - jak dla mnie wino jest za bardzo musujące, wolę jednak tradycyjne wina (ale to już kwestia upodobań). Minusa  mogą się też dopatrzeć osoby, które spożywając alkohol lubią poczuć działanie procentów ;). 
Polecam wina bezalkoholowe (niekoniecznie musujące). To idealne rozwiązanie dla kobiet w ciąży i karmiących, osób liczących kalorie czy dzieci. Na pewno warto mieć je w domu i degustować kiedy tylko mamy na to ochotę.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

** Dziękuję za odwiedziny i każdy Twój komentarz :).

** Jeśli przygotujesz coś z mojego przepisu, zachęcam do zostawienia komentarza. Jeśli masz zdjęcie, chętnie zamieszczę je w galerii na FB i IG (wyślij e-mail lub wiadomość na FB czy IG).